Windows Vista

Krok 1 z 3 Instalacja certyfikatów.

Zapisz na dysk certyfikat CA.crt. Aby zainstalować certyfikat kliknij na nim prawym klawiszem myszki i wybierz opcję "zainstaluj certyfikat". Od razu kliknij dalej

Wybierz opcję "Umieść wszystkie certyfikaty w następującym magazynie", a nastęnie kliknij "Przeglądaj". Z otwartej listy wybierze "Zaufane główne urzędy certyfikacji" po czym potwierdź wybór przyiskiek OK.

Przejdź dalej i potwierdź polecenie importu certyfikatu

Krok 2 z 3: Konfiguracja sieci bezprzewodowej

• Udaj się do Panelu Sterowania (START → Panel Sterowania). Wybierz „Sieć i Internet” a następnie „Centrum sieci i udostępniania”. Wybierz następnie „Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi”.
  • Otworzy się okno „Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi”. Kliknij „Dodaj”.
  • Wybierz „Ręcznie utwórz profil sieciowy”.
  • Wpisz
    • Nazwa sieci: „eduroam”
    • Typ zabezpieczeń: „WPA2-Enterprise”
    • Typ szyfrowania: „AES”
    • Zaznacz "Uruchom to połączenie automatycznie", odznacz "Połącz nawet jeśli sieć nie wykonuje emisji". Kliknij „Dalej”.
  • Wybierz „Zmień ustawienia połączenia”.
  • Zaznacz "Połącz automatycznie, gdy ta sieć jest w zasięgu" oraz "Połącz z siecią preferowaną, jeśli jest dostępna. Odznacz "Połącz, nawet jeśli sieć nie wykonuje emisji". Kliknij na górze zakładkę „Ustawienia”.
  • Wybierz kolejno jeśli nie ma domyślnie: „WPA2-Enterprise”, „AES”, „Chroniony protokół EAP (PEAP)”. Odznacz "Przechowuj w pamięci podręcznej informacje o użytkownikach dla kolejnych połączeń z tą siecią". Kliknij „Zabezpieczenia…”
  • W nowym oknie  zaznacz opcję "Weryfikuj certyfikat serwera oraz Połącz tylko z tymi serwerami wpisując w pole "eduroam1.utp.edu.pl;eduroam2.utp.edu.pl". W menu Zaufanych głównych urzędów certyfikacji odszukaj zainstalowany wcześniej certyfikat "utp.edu.pl" zaznaczajac go. Jako metodę uwierzytelniania wybierz Bezpieczne hasło (EAP-MSCHAP v2) i kliknij we Konfiguruj.
  • Odznacz checkbox w nowym oknie. Zamknij je i wszystkie, które są otwarte za pomocą „OK”.

Krok 3 z 3: Połączenie z siecią

• W „Centrum sieci i udostępniania” wybierz „Połącz z siecią”. Wybierz eduroam a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i „Połącz”.
  • Gdy zostaniesz poproszony o login i hasło, wpisz je w odpowiednie pola i zatwierdź poprzez kliknięcie „OK”.
  • Pole „Domena logowania” należy pozostawić puste!
  • Poczekaj aż nastąpi połączenie z siecią eduroam (kilka, kilkanaście sekund). Od tego momentu masz dostęp do sieci Internet.

Instrukcja przygotowana we współpracy z Uniwersytetem Warszawkim